Проект Українські слова у кросвордах
Пошук українських слів 

Доступна [ нова версія ] пошуку слів для кросвордів.

У формі запиту введіть шаблон для пошуку, який повинен складатись з українських літер та крапок (.). Символ крапки означає будь-яку букву. Наприклад, вам треба знайти слово з 7 літер, що починається на "ПО", а закінчується на "Р". Шаблон матиме вигляд: ПО....Р

Форма запиту
Шаблон слова для пошуку:

Якщо вам невідома довжина слова, а потрібно знайти всі можливі слова за першими літерами, то шаблон необхідно дещо ускладнити. Так знайти всі слова, що починаються на літеру "А" можна використавши шаблон: А.*

Символ зірочка "*" означає повтор останнього символа, тобто, якщо зірочка іде після крапки, то це означає будь-яке закінчення слова, навіть його відсутність. Поясню простіше, шаблон типу ПРО..* поверне слова, щонайменше з 3 літер, а не з 4-ох, тому що перша крапка означає будь-який символ, а наступна з "зірочкою" - необмежену кількість символів 0,1,2,3,... тощо.

Кросворд українською? 

Українських кросвордів дуже мало. Мені невідомо чому склалась така ситуація. Скоріше за все це збіг факторів: мало українських періодичних видань, технічна мова "ерудитів" України - російська, повна відсутність кросворд-програм з українськими словниками тощо. Тому будь-ласка дивіться на цей проект як на спробу покращити становище з українськими кросвордами.

Зараз у базі даних зібрано 67215 українських іменників (в називному відмінку) та власних назв. Звичайно це крапля в лексичному запасі українського кросвордиста, та маємо, те що маємо (зовсім недавно їх було трохи більше за 19000).

Всіх зацікавлених запрошую до співпраці. Якщо Ви маєте у електронній формі ще більшу кількість українських іменників, власних назв українською та інших слів, які можуть бути використані у кросворді, я із задоволенням додам їх до цієї бази. Буду радий навіть незначній кількості слів, яких немає у моєму переліку.

Якщо користуватись Internet для пошуку слів за шаблоном Вам не зручно, і Ви б хотіли мати локальну копію пошуку українських слів, скористайтеся будь-ласка автономною формою пошуку слів. Для її роботи необхідно, щоб Ваш браузер підтримував JavaScript 1.2.